Voskování

Nejprve pár slov o tom k čemu je voskování prospěšné pro váš vůz. Nechráněný lak vozu je náchylný na různé druhy poškození například od hmyzu, posypové soli, UV záření, ptačího trusu, pyl a smůla ze stromů. Tohle všechno může na laku vašeho vozu zanechat skvrny, které jdou poté už jen rozleštit. Nanesením ochraného vosku můžete tyto vlivy eliminovat. Hmyz a ptačí trus se přes voskovou vrstvu dostává mnohem delší dobu než je tomu u vozu, který nemá chráněný lak. Další výhodou je, že vůz se méně špiní. Při deštivém počasí voda sebou sbírá i nečistoty, které se na navoskovaném povrchu nemají šanci udržet.

Automyčka Collection Centrum Vinice používá 4 různé druhy vosků.

  • 1. Tekutý vosk s UV filtrem – ochrana na cca 14 dní nebo do dalšího mytí vozu. Tímto voskem se ošetřují všechny vozy, které jsou u nás na mytí, kromě těch, které se budou voskovat jinými vosky.
  • 2. Tvrdý vosk – Určený především pro stařší typy vozů, ochrání vůz na 2 – 3 měsíce. Tvrdý vosk obsahuje malé procento brusných částic, proto jemné vlásečnicové škrábance dokáže skrýt.
  • 3. Carnaubský vosk – Určený pro novější automobily, ochrana na 6-8 měsíců. Nejtvrdší z přírodních vosků, vynikající vlastnosti. Před nanesením tohoto vosku čistíme lak modelínou určenou na odstranění mikroskopických nečistot v laku, tímto postupem se odstraní i lehké zvětrání laku. Poté už zbývá samotné nanesení vosku, které se provádí ručně. Jen teplé lidské ruce dostanou vosk i do těch nejmenších trhlinek v laku vozu, které jsou vidět pouze pod mikroskopem. Nakonec zbývá setřít zbytky vosku mikrovláknovou utěrkou.
  • 4. Skleněný vosk – Jeden z nejlepších ochraných vosků určený výhradně pro nové vozy nebo pro vozy po celkové renovaci laku. Doba ochrany je 12 měsíců. Skleněný vosk je odolný i vůči lehkému mechanickému poškození kdy škrábanec zůstává ve vrstvě vosku.